تعمیر سرفیس پرو سخت تر از آنچه که تصور کنید

تعمیر سرفیس پرو سخت تر از آنچه که تصور کنید

شرکت مایکروسافت در جریان رویداد ماه می بود که تصمیم گرفت نسل جدید تبلت سرفیس پرو را با نام سرفیس پرو ۲۰۱۷ معرفی کند. تبلتی که نسبت به نسخه پیشین اصلاح طراحی و سخت افزار در آن صورت گرفت.

گروه iFixit که همیشه به کالبدشکافی جدیدترین دستگاه ها می پردازند، به تازگی تصمیم گرفتند جدیدترین تبلت شرکت ردموندی یعنی سرفیس پرو را کالبدشکافی کند. این تبلت با مشخصات رده بالا خود توانست موردتوجه قرار گیرد.

براساس بررسی گروه iFixit تبلت سرفیس پرو جدید تنها توانست امتیاز ۱ از ۱۰ را کسب کند که حقیقتا بسیار پایین و به نوعی با تبلت غیرقابل تعمیر رو به رو هستیم. تبلتی که به نظر نمی رسید با درجه تعمیر دشواری رو به رو باشد. البته پیشتر iFixit با کالبدشکافی به آیپد پرو جدید اپل نیز امتیاز کمی به محصول  داد و آن را تبلت سخت تعمیری دانست. اگر شما در دسته متخصصان یا مهندسان حرفه ای محسوب نمی شوید بهتر است تصور تعمیر سرفیس پرو جدید به ذهنتان خطور نکند زیرا قطعا موفق نخواهید شد.

شما برای آن که بتوانید به اجزای داخلی سرفیس پرو دست پیدا کنید بایستی صفحه نمایش بردارید که حذف این بخش تبلت امری دشوار و تقریبا غیرممکن است. ممکن بوده حین برداشت صفحه نمایش، نمایشگر دچار ترک هایی شده و آسیب ببیند.

البته iFixit  اظهار نظر خود را در چند مورد بیان داشت:

  • اگرچه ما کانکتورها را دوست داریم اما آنهایی که در سرفیس پرو قرار دارند استاندارد نیستند و باید به حذف نمایشگر بسنده کنید.
  • روش حذف نمایشگر با استفاده از چسب فوم نازک و یک صفحه نمایش ساده متصل شده بوده که اهمیتی ندارد.
  • قطعات بسیاری دارای چسب هستند که از جمله باید به صفحه نمایش و باتری اشاره کرد.
  • تعویض هر قطعه نیازمند حذف نمایشگر یا برداشت آن از حالت مونتاژی بوده که قطعا آسیبی به دنبال دارد.
  • حافظه SSD جای تعویض ندارد.

این محصول از روزهای اخیر فروش آن آغاز شده و در کنار لپتاپ سرفیس ویندوز ۱۰ اس به فروش می رسد. برای کسب جزئیات بیشتر به وب سایت مایکروسافت مراجعه کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.