حسگر اثر انگشت یکپارچه با نمایشگر ترند سال ۲۰۱۸ می شود

حسگر اثر انگشت یکپارچه با نمایشگر ترند سال ۲۰۱۸ می شود

در زمانی که اپل فناوری تشخیص چهره Face ID خود را به عنوان سیستم تایید هویت بیومتریک خود انتخاب می کند، تولیدکنندگان اندرویدی در جای دیگری در حال پیشرفت های امیدوار کننده در تکنولوژی حسگر اثر انگشت یکپارچه با نمایشگر هستند که به عنوان جهش بزرگ بعدی در احراز هویت بیومتریک در محصولات خود بهره می برند.

سامانه‌های احراز هویت مبتنی بر چهره انسان‌ در مقایسه با سایر روش‌ها ایمن‌تر هستند و به نظر می‌رسد فناوری به ‌کار گرفته شده در آی‌فون ایکس در مقایسه با دیگر سامانه‌های احراز هویت امن‌تر باشد. با این وجود، این فناوری‌ها هنوز کامل نیستند و مشکلات خاص خود را دارند. به ‌طور مثال، ممکن است به‌درستی کار نکنند. دقیقا به همان شکلی که در جریان برگزاری کنفرانس اپل شاهد این موضوع بودیم. همچنین، احتمال هک شدن این فناوری از سوی هکرها دور از انتظار نیست.

پس از آنکه کمپانی Vivo در اوایل ماه جاری از تکنولوژی خود در CES استفاده کرد، گزارش جدیدی از ETNews منتشر شده که ادعا می کند سنسورهای اثر انگشت یکپارچه با نمایشگر در سال آینده در تعداد زیادی از دستگاه های اندروید مشاهده خواهد شد و این فناوری به ‌سرعت توسط تعداد زیادی از شرکت ‌های تولیدکننده‌ ی گوشی‌ اندروید به ‌کار گرفته خواهد شد.

حسگر اثر انگشت یکپارچه با نمایشگر ترند سال ۲۰۱۸ می شود

TrendFroce، یک شرکت تحلیلی است که حوزه کاری آن متخصص الکترونیک است، به طور خاص شرکت های زیر را به عنوان چشم انداز امیدوار کننده ای برای این تکنولوژی ذکر کرده است:

“ما پیش بینی می کنیم که حسگر اثر انگشت یکپارچه با نمایشگر در سال ۲۰۱۸ پیشرفت زیادی خواهد داشت زیرا کمپانی های سامسونگ، ال جی، OPPO، VIVO و Huawei در گوشی های خود از آن استفاده خواهند کرد.”

تأمین قطعات و توانایی تولید انبوه سنسورهای مورد نیاز هنوز هم به عنوان عوامل محدود کننده دیده می شود. در حقیقت، در حالی که Vivo اولین شرکتی است که این تکنولوژی را نمایش می دهد، حتی یک محصول تجاری با سنسورهای جدید را معرفی نکرده است، اما این محدودیت ها انتظار می رود در طول سال کاهش یابد.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.