آموزش حذف اکانت در شبکه های اجتماعی

حذف اکانت اینستاگرام

اگر بنا به هر دلیلی قصد دارید اکانت اینستاگرام خود را حذف کنید باید توجه داشته باشید که دو صورت حذف اکانت وجود دارد که یکی به صورت موقت است و دیگری به صورت دائم. در حذف موقت اکانت اینستاگرام می توانید کاربری خود را به صورت موقتی از دید سایر کاربران پنهان کنید. یعنی عکس ها، اطلاعات، بیو و نام شما از دید دیگران پنهان خواهد شد اما در دیتا بیس اینستاگرام باقی خواهد ماند تا هر زمان که خواستید اکانت را بازیابی کنید.

حذف دائم اکانت اینستاگرام بدین صورت است که دیگر اکانت قابل بازیابی نیست و تمامی اطلاعات شما به طور کامل حذف خواهد شد و اگر بخواهید وارد اینستاگرام شوید باید اکانت جدیدی بسازید.

توجه داشته باشید که هر دو نوع حذف اکانت در اینستاگرام از طریق اپلیکیشن آن در دسترس نیست و حتما باید از مرورگر های اینترنتی استفاده کنید.

برای حذف اکانت اینستا به طور موقت در سایت اینستا با نام کاربری و رمز عبور لاگین شوید و وارد قسمت پروفایل خود شوید و روی شکلک آدمک کلیک کنید. در این قسمت گزینه ی Edit Profile را انتخاب کنید و در قسمت پایین صفحه روی Temporarily disable my account کلیک کنید.

در این مرحله سوالی از شما پرسیده می شود با عنوان Why are you disabling your account? شما باید یکی از گزینه ها را برای دلیل حذف اکانت خود انتخاب کنید. پس از آن باید پس ورد خود را وارد کنید و Temporarily Disable Accountرا انتخاب کنید تا اکانت شما موقتا حذف شود.

برای حذف دایم اکانت اینستاگرام ، لینک زیر را باز کنید.

https://www.instagram.com/accounts/login/?next=/accounts/remove/request/permanent

نام کاربری و رمز عبور مورد نظر را وارد کرده و لاگین کنید. سوال Why are you deleting your account برای شما ظاهر می شود که باید دلیل حذف اکانت را با یکی از گزینه ها انتخاب کنید.سپس To continue , please re-enter your password برای شما ظاهر می شود که باید رمز عبور خود را وارد کنید. در صفحه باز شده روی Permanently delete my account کلیک کنید پس از انجام این مراحل باکسی باز می شود که در آن از شما می پرسد آیا مطمئن هستید که می خواهید اکانت خود را به طور کامل پاک کنید که گزینه OK را انتخاب کنید. اگر با پیغام Your account has been removed. We,re sorrt to see you go مواجه شدید حذف دائم اکانت شما به درستی انجام گرفته است.

آموزش حذف اکانت در شبکه های اجتماعی

چگونه اکانت تلگرام را حذف کنیم؟

برای حذف اکانت تلگرام هم مانند اینستاگرام باید از طریق مرورگر گوشی عمل کنید و در خود اپلیکیشن چنین امکانی وجود ندارد. حذف کامل اکانت تلگرام از طریق آدرس https://my.telegram.org/deactivate انجام می گیرد پس از وارد شدن به لینک مورد نظر باید شماره خود را با کد کشور مورد نظر که برای ایران +۹۸ است وارد کنید. توجه داشته باشید که حتما اعداد را با کیبورد انگلیسی وارد کنید تا با خطا مواجه نشوید.

اگر در اکانت تلگرام خود لاگین باشید یک کد با اکانت تلگرام به شما ارسال می شود و اگر لاگین نباشید کد به صورت اس ام اس برایتان ارسال می شود. کد را در صفحه باز شده در مرورگر وارد کنید و Sign in بزنید. در صفحه باز شده باید Done را بزنید. در صفحه باز شده از شما سوال می کند که آیا اطمینان دارید می خواهید اکانت شما حذف شود؟ که باید گزینه ی قرمز رنگ Yes delete my account را انتخاب کنید. اگر با پیغام Your account was successfully deleted from our system. Come back soon مواجه شدید اکانت شما با موفقیت حذف شده است.

باید توجه داشته باشید با توجه به برنامه های متفرقه که وابسته به اکانت تلگرام هستند اگر اکانت تلگرام خود را حذف کنید آن ها نیز حذف خواهند شد. به طور مثال حذف اکانت موبوگرام نیز به همین منوال انجام می گیرد.

حذف اکانت فیس بوک

وارد اکانت خود شوید و در صفحه پروفایل مورد نظر روی منوی تنظیمات در گوشه سمت راست و بالا رفته و گزینه Setting را انتخاب نمایید. در صفحه باز شده، یک منو در سمت چپ وجود دارد، که گزینه Security را باید انتخاب کنید. حال در پایین صفحه باز شده گزینه Deactivate your account دیده می شود،آن را انتخاب نمایید. در قسمت پایین صفحه گزینه Deactivate your account را انتخاب کنید. در این قسمت دلیل غیرفعال نمودن اکانت را از شما می خواهدکه میتوانید به دلخواه یک گزینه را انتخاب کنید. صفحه ی جدیدی باز می شود که در آن گزینه Deactivate را باید انتخاب کرد. برای تایید نهایی صفحه ای باز می شود که باید رمز ورود فیسبوک خود را در آن وارد کنید و گزینه Deactivate Now را انتخاب کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments