اندروید اوریو می‌تواند فعالیت پس‌ زمینه‌ اپلیکیشن‌ها را محدود کند

اندروید اوریو می‌تواند فعالیت پس‌ زمینه‌ اپلیکیشن‌ها را محدود کند

اندروید اوریو به عنوان نسخه جایگزین نسخه قبلی اندروید یعنی نوقا معرفی شده. نسخه قبلی سال ۲۰۱۶ عرضه شد و با توجه به اینکه بیش از ۲ میلیارد دیوایس اندرویدی در حال حاضر در سراسر جهان فعال هستند، آپدیت جدید می تواند نحوه تعامل مردم جهان با دستگاه های هوشمند را دستخوش تغییر کند.

شرکت گوگل اخیرا نام ۱۱ شریک سخت افزاری خود که در آینده دستگاه هایشان به اندروید ۸٫۰ مجهز خواهند بود را انتشار داده و احتمالا تا پایان سال ۲۰۱۷ بسیاری از پرچمداران برندهای مختلف به این نسخه آپدیت می شوند. البته عرضه اوریو برای بعضی دستگاه ها در حالی آغاز شده که بر طبق آمار ها تلفن های هوشمند کمی به اندروید نوقا بروزرسانی شدند و هنوز در نسخه قبلی باقی مانده اند.

اندروید اوریو به این آزادی عمل را به کاربران می دهد که از بخش تنظیمات دستگاه، فعالیت پس‌زمینه را برای هر برنامه ای که میخواهند، محدود کنند.

در نسخه جدید اندروید یعنی اندروید ۸.۰، توجه ویژه‌ای به مصرف باتری دستگاه شده. یکی از امکانات جدید اندروید اوریو، «محدودیت فعالیت پس‌زمینه» (Background Execution Limit) نام دارد. با فعال کردن این قابلیت، سیستم‌عامل محدودیت‌های جدیدی برای فعالیت پس‌زمینه‌ی اپلیکیشن‌ها اعمال می‌کند. این دسترسی به صورت دیفالت ، برای اپلیکیشن‌هایی که برای اندروید ۸.۰ طراحی شده باشد، فعال است؛ اما شما در صورت آپدیت شدن می‌توانید ، آن را برای اپلیکیشن‌های قدیمی‌تر هم فعال کنید.

اندروید اوریو می‌تواند فعالیت پس‌ زمینه‌ اپلیکیشن‌ها را محدود کند

طریقه فعال کردن

برای فعال کردن این قابلیت، شما باید از قسمت تنظیمات دستگاه، وارد فهرست اپلیکیشن‌ها شوید و در صفحه‌ی اپلیکیشن مورد نظر، گزینه‌ی Battery usage را انتخاب کنید؛ سپس گزینه‌ی «فعالیت پس‌زمینه» (Background activity) را روشن کنید. البته این قابلیت، برخلاف اسمی که دارد ، فعالیت پس‌زمینه‌ی اپلیکیشن را به‌طور کامل متوقف نمی‌کند؛ فقط دسترسی آن را به منابع دستگاه محدود می‌سازد.

این قابلیت به‌طور پیش‌فرض برای تمام اپلیکیشن‌هایی که برای اندروید اوریو طراحی شده باشند، فعال است و نمی‌توان آن را خاموش کرد. در نظر داشته باشید که اگر این قابلیت را برای اپلیکیشن‌های قدیمی فعال کنید، امکان دارد قسمت‌هایی از آن‌ها مثل نوتیفیکیشن توقف کند ؛ به همین علت فقط در شرایطی که نیاز به شارژدهی بیشتر داشته باشید، از آن استفاده کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.