آموزش تبدیل سیم کارت اعتباری به دائمی

تبدیل سیم کارت اعتباری به دائمی می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. تهیه شارژ برای بسیاری از افراد به امری ناخوشایند تبدیل شده و دوست ندارند که مدام با پیام اتمام شارژ روبرو شوند. به‌همین دلیل تبدیل سیم کارت اعتباری به دائمی، روش مناسبی است که می‌تواند برای همیشه شما را از این مشکل نجات دهد.

با انجام این کار، شما تنها هر چندماه یک‌بار صورت‌حسابی را پرداخت می‌کنید و هرگز مشکل کمبود اعتبار نخواهید داشت. روش‌های زیادی برای دائمی کردن سیم‌کارت اعتباری وجود دارند. البته این روش‌ها در اپراتورهای مختلف، اندکی با هم متفاوت هستند.

هرکدام از اپراتورهای همراه کشور، این امکان را با شیوه‌ها و هزینه‌های متفاوتی در اختیار شما می‌گذارند. اگر دارنده‌ یکی از این سیم‌کارت‌های اعتباری هستید، می‌توانید با مطالعه این مقاله از مجله تکنولوژی ایده آل تک به‌صورت کامل با شیوه، هزینه تبدیل سیم کارت و قیمت آن بیشتر آشنا شوید.

در نظر داشته باشید که این یک معامله برد برد است و شما از هدایای گران‌بهایی همچون اینترنت و مکالمه رایگان به‌صورت بلند مدت برخوردار خواهید شد. بنابراین چه بهتر است که عملیات تبدیل سیم کارت اعتباری خود را سریع‌تر انجام داده و بسیاری دغدغه‌ها و چالش‌های خود را پیرامون کمبود اعتبار تمام کنید.

تبدیل سیم کارت اعتباری همراه اول

مشترکین همراه اول، همانند دیگر اپراتورهای کشور، می‌توانند سیمکارت اعتباری خود را بدون نیاز به خرید سیم کارت جدید، به خط دائمی تبدیل کنند. قوانین و ضوابط ساده‌ای برای این منظور وجود دارد.

تبدیل سیم کارت همراه اول به دائمی

تذکر!
شما برای تبدیل کارت اعتباری همراه اول خود به دائمی، ابتدا باید کارت ملی خود را همراه با سیم کارت خود به یکی از نمایندگی‌های همراه اول یا مراکز تلفن ثابت ببرید. برای تبدیل سیم کارت اعتباری، حضور مالک خط الزامی است، در غیراینصورت، سیمکارت مربوطه بدون عودت هزینه‌های انجام شده توسط فرد خاطی، به وضعیت پیشین خود بازخواهد گشت و فرد خاطی ملزم است که خسارات وارده به واحد ارتباطات سیار ایران را جبران کند. همچنین این شرکت از نظر حقوقی و کیفری می‌تواند از فرد خاطی شکایت کند.

بعد از مراجعه به یکی از فروشگاه‌های همراه اول، فرم‌های مربوطه به شما داده شده و می‌توانید با امضای فرم و پرداخت قیمت تبدیل سیم کارت اعتباری همراه به دائمی، مراحل را نهایی‌ کنید. در نظر داشته باشید که هزینه این کار ۱۰۰ هزار تومان است و حتما باید ۶ ماه از فعال‌سازی سیم کارت اعتباری شما گذشته باشد، در غیراین‌صورت باید صبر کنید که این زمان طی شده و سپس اقدام به تغییر سیمکارت خود کنید.

برای تبدیل سیم کارت اعتیاری به دائمی در هر اپراتوری، شرایط و قوانین مطرح شده است که بسیاری از آن‌ها مشابه و برخی دیگر مختص آن اپراتور است.
فروشگاه همراه اول

با تحویل مدارک و احراز هویت صاحب سیم کارت اعتباری، فرایند انتقال به مرحله بعدی وارد خواهد شد. سیم کارت اعتباری شما در زمان تبدیل باید در شرایط فعال و عادی قرار داشته باشد. در نظر داشته باشید که بعد از تبدیل سیم کارت، شما تا حداقل شش ماه نمی‌توانید امکان نقل و انتقال این شماره را داشته باشید.

شرایط و ضوابت تبدیل سیم کارت اعتباری همراه اول به دائمی

این تبدیل برگشت‌پذیر نیست و در آینده نمی‌توانید سیم‌کارت دائمی را به اعتباری تبدیل کنید. زمان تکمیل فرمی که هنگام تعویض سیم کارت اعتباری به شما داده می‌شود، مفاد آن را کاملا مطالعه کنید.

شما موظف خواهید بود که به تمام بندهای قرارداد بین مشترک و شرکت وفادار باشید. در این فرم مبلغ سپرده و تضمین پرداخت اشتراک تلفن‌های همراه دائمی آورده شده است و باید بعد از مطالعه آن را امضا کنید.

سیم کارت دائمی مزیت‌های خاص خودش را دارد، اما قوانین خاصی به‌عنوان چرخه عمر سیم کارت نیز تعریف می‌شود که باید آن را در نظر داشته باشید. بدین ترتیب از این پس امکان استرداد ودیعه، قطع به‌دلیل بدهی و سلب امتیاز سیم کارت، شامل شما نیز خواهد شد.

این نکته را هم در نظر داشته باشید که مشترک سیمکارت‌های دیتا، درسا، انارسان، سازمانی، گردشگری، زائر، حقوقی، همگانی و روستایی امکان عوض کردن سیم کارت اعتباری به دائمی را نخواهند داشت.

بعد از اتمام عملیات تبدیل سیم کارت، می‌توانید از طریق سامانه ۹۹۹۰ و همچنین کدهای دستوری *۱# و *۱۰# صورت‌حساب خود را مشاهده و پرداخت کنید یا اینکه سرویس‌های مختلفی را برای سیم کارت خود فعال‌سازی کنید.

تبدیل سیم کارت اعتباری ایرانسل

ایرانسل این کار با یک طرح چند ثانیه‌ای در اختیار شما قرار داده است:

  • اپلیکیشن ایرانسل من را همه مشترکین این اپراتور می‌شناسند. در مرحله اول تبدیل سیم کارت اعتباری ایرانسل به دائمی، ابتدا باید نسخه موبایل این اپلیکیشن را روی گوشی خود نصب کرده و به حساب کاربری خود وارد شوید.

اپلیکیشن ایرانسل من

  • از منوی سمت راست برنامه به بخش خدمات سیم کارت بروید
  • سپس گزینه «تبدیل سیم کارت به دائمی» را انتخاب کنید.

شما می‌توانید از نسخه وب این اپلیکیشن نیز در مرورگر خود استفاده کنید که کاملا روال مشابهی با برنامه موبایل دارد. در نسخه وب می‌توانید یک رمز ایرانسلی دریافت کرده و بدون نیاز به دریافت کد از گوشی همراه خود، هربار که نیاز داشتید به برنامه وارد شوید.

روش دیگری هم وجود دارد و آن‌هم استفاده از کد دستوری  ایرانسل است که با شماره‌گیری #۷۰* یا #۹*۱*۵۵۵* به آن دسترسی خواهید داشت.

در نهایت اگر مایل به استفاده از هیچ‌کدام از این روش‌ها نبودید، می‌توانید به یکی از نمایندگی‌های ایرانسل در شهر خود مراجعه کرده و یا اینکه به مراکز فروش سیمکارت ایرانسل بروید.

سیم کارت ایرانسل را به دائمی تبدیل کنید

طرح‌ها و پیشنهادات تشویقی برای این طرح فعال شده است و حتی می‌توانید همه طرح‌های سیم کارت اعتباری خود را بعد از تبدیل به سیم کارت دائمی خود منتقل کنید. البته در نظر داشته باشید که تنها از ۲ تا ۸ بامداد می‌توانید از بسته‌های تاریخ مصرف‌دار استفاده کنید.

هزینه تبدیل سیم کارت اعتباری ایرانسل به دائمی

هزینه پایه برای این کار در اپراتور ایرانسل ۵۰ هزار تومان است و می‌توانید با شماره‌گیری کد #۷۰* از تخفیفی که به شماره شما اختصاص داده شده است، باخبر شوید.

گفتنی است که قیمت تبدیل سیم کارت اعتباری ایرانسل به دائمی را می‌توانید از طریق حساب بانکی یا اعتبار حساب سیمکارت خود پرداخت کنید.

شرایط و ضوابط تبدیل سیم کارت اعتباری ایرانسل به دائمی

فرایند تبدیل در شرکت ایرانسل سریع‌تر انجام خواهد شد و بعد از ۲۴ ساعت سیم کارت اعتباری شما به دائمی تبدیل خواهد شد.

توجه!
ایرانسل نیز برای تکمیل ثبت نام، دارای شرایط و قوانین برای تبدیل سیم کارت اعتباری به دائمی است و باید به‌صورت کامل آن را مطالعه کنید. هنگام ثبت نام باید کد پستی محل خود را به‌صورت صحیح وارد کرده و اطلاعات خواسته شده را تکمیل کنید. در صورتی که ثبت سیم کارت دائمی شما به‌صورت کامل ثبت نشود، تبدیل انجام نخواهد شد. بنابراین در پر کردن فرم‌ها و خواندن قوانین و شرایط دقت لازم را داشته باشید.

در نظر داشته باشید که برای تغییر سیم کارت اعتباری ایرانسل خود، باید شرایط آن را بپذیرید. نشانی منزل، اولین اطلاعاتی است که باید به‌صورت دقیق آن را وارد کنید، چرا که در دفعات بعدی ارتباط از این طریق با شما برقرار خواهد شد. هنگام تغییر آدرس منزل نیز باید در اسرع وقت اطلاعات خود را در سامانه به‌روزرسانی کنید.

مراتب سهل‌انگاری متوجه مشترک خواهد بود و اعتراضی نیز نسبت به این موضوع پذیرفته نخواهد شد. جهت تائید درخواست تبدیل سیمکارت اعتباری ایرانسل به نسخه دائمی، حتما باید اطلاعات هویتی شما صحیح باشد. در غیراینصورت عملیات تبدیل نهایی‌سازی نخواهد شد.

تغییر سیم کارت اعتباری ایرانسل به دائمی

گفتنی است که مشترک ابتدا باید اطلاعات لازم را از سیم کارتی که استفاده می‌کند، کسب کرده و از به نام بودن آن اطمینان حاصل کند. همه تعرفه‌های اینترنت و مکالمات سیم کارت‌های دائمی، متوجه مشترکینی نیز خواهد بود که به تازگی سیم کارت خود را تبدیل کرده‌اند.

بنابراین حتما باید از طریق پیامک، اطلاعیه‌ای مبنی بر آن دریافت کنید، در غیراینصورت تبدیل سیمکارت اعتباری شما با موفقیت به پایان نرسیده است و باید آن را چک کنید. (بهتر بود خود شما مراحل را در گوشی و مرورگر طی می کردید و به صورت گام به گام به مخاطب توضیح می دادید.)

بسته‌های ترکیبی شخصی‌سازی شده، طرح‌های تشویقی و شارژ شگفت انگیز هدیه، قابل انتقال به سیم کارت دائمی نیستند، اما شارژ شگفت انگیزی که توسط خود کاربر خریداری شده است، هنگام تبدیل سیمکارت اعتباری ایرانسل قابل انجام خواهد بود.

ایرانسل در مفاد خود تاکید کرده است که بسته‌های تشویقی که به مشتریک دائمی خود ارائه می‌کند، هیچ‌گونه الزامی ندارد و این شرکت می‌تواند در زمان دلخواه حجم و تعرفه آن‌ها را تغییر داده یا از ارائه چنین سرویس‌هایی امتاع کند.

بدین ترتیب مشترک حق اعتراض نخواهد شد. بنابراین در صورتی که به امید دریافت این سرویس‌ها، اقدام به تبدیل و استفاده از مزایای تبدیل سیمکارت اعتباری ایرانسل خود هستید، اطلاعات لازم را در مورد موجود بودن یا نبودن بسته موردنظر خود کسب کنید.

جالب است بدانید که مشترکینی که از اپراتورهای دیگر به ایرانسل ترابرد کرده‌اند نیز می‌توانند از سرویس تبدیل SIM card اعتباری استفاده کنند.

ایرانسل یک بسته یک گیگابایتی ماهانه رایگان به‌مدت ۵ ماه نیز در اختیار شما قرار می‌دهد که از ماه دوم برای شما فعال خواهد شد.

تبدیل سیم کارت اعتباری رایتل به دائمی

اپراتور رایتل نیز به شیوه ساده‌ای امکان تغییر سیم کارت اعتباری به دائمی را برای مشترکین خود فراهم کرده است. بدین ترتیب کاربران می‌توانند از طریق اعتبار ریالی خود، سیم کارت خود را تبدیل کرده و از مزایای خاص آن برخوردار شوند.

تبدیل سیم کارت اعتباری رایتل به دائمی

حتی در صورتی که اعتبار بیشتری در حساب خود داشته باشید، این اعتبار به‌صورت بستان‌کاری در صورت‌حساب اولین قبض شما وارد خواهد شد.

تبدیل سیم کارت اعتباری تنها از طریق اعتبار سیم کارت انجام می‌شود. شما باید سیمکارت رایتل خود را در حدود ۶۰ هزار تومان شارژ کرده و سپس اقدام به تبدیل سیم کارت خود کنید.

در صورتی که اعتبار شما کافی نباشد، نمی‌توانید این هزینه را از طریق حساب بانکی پرداخت کنید. این کار را می‌توانید با مراجعه به فروشگاه‌های رایتل در سرتاسر کشور نیز انجام دهید.

این نکته را هم در نظر داشته باشید که مشترکین رایتل که از شارژ شورانگیز استفاده می‌کنند، برای تبدیل سیم کارت خود نمی‌توانند از این روش استفاده کنند.

بعد از طی شدن عملیات تبدیل می‌توانید از بسته‌ها و امکانات سیم کارت دائمی استفاده کنید و همه تعرفه‌ها نیز از این پس با سرویس‌های سیمکارت‌های دائمی برای شما محاسبه خواهد شد.

در نظر داشته باشید که قیمت سیم کارت دائمی ۱۲۰ هزار تومان است، اما شما با داشتن سیم کارت اعتباری و تبدیل آن به دائمی، تنها ۶۰ هزار تومان پرداخت خواهید کرد.

توجه!
دقت داشته باشید که در طی تبدیل سیم کارت اعتباری رایتل خود، نباید هیچ بسته فعال زمانی که از حجم آن نیز باقی مانده است، داشته باشید. در این صورت تبدیل سیم کارت امکان پذیر نخواهد بود. مراحل تبدیل سیم کارت در سامانه رایتل، اپلیکیشن رایتل و فروشگاه های آن به صورت مرحله به مرحله بیان شود.

مزایای تبدیل سیم‌کارت اعتباری رایتل به دائمی

به‌نظر شما با تبدیل سیم کارت اعتباری به دائمی در اپراتور رایتل از چه مزایایی برخوردار خواهید شد؟ با این کار شفافیت بیشتری در قبوض خود مشاهده خواهید کرد و همه جزئیات مصرف شما درج می‌شود.

سیم کارت رایتل

بسته‌های اینترنتی و ترکیبی جذابی برای مشتکین دائمی رایتل فراهم شده است که از این پس شما نیز می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. صورت‌حساب خود را می‌توانید به‌صورت آنلاین پرداخت کرده و از بسته‌های بی‌نهایت نیز استفاده کنید.

پیامک‌های تبلیغاتی دریافت نخواهید کرد و هیچ‌گاه کمبود اعتبار در تماس‌های ضروری خود نخواهید داشت. این امکانات را می‌توانید به سقف اعتبار ۸۰۰ هزار تومانی خود اضافه کنید که با احتساب ۶۰ هزار تومان سقف اعتبار اولیه به شما داده می‌شود.

چرا باید سیم کارت اعتباری خود را دائمی کنیم؟

این کار علاوه بر اینکه یک‌سری مزایای کلی در هر اپراتوری را در اختیار شما می‌گذارد، دارای مزیت‌های دیگری هم است. هدایا و امکانات شگفت‌انگیزی با تبدیل سیم کارت اعتباری به دائمی در اختیار شما قرار می‌گیرد. به‌طور مثال، ایرانسل به‌مدت ۶ ماه اینترنت رایگان ۴ گیگابایتی را با اعتبار هفت روز در ماه به شما اعطا می‌کند.

حتی می‌توانید از ۳۰ گیگابایت اینترنت رایگان ۳۰ روزه این شرکت نیز بعد از تبدیل سیم کارت اعتباری خود به دائمی برخوردار شوید. هزار دقیقه مکالمه رایگان ۳۰ روزه همراه با شش ماه مکالمه نیم‌بها با تمام خطوط داخلی در اختیار شما قرار می‌گیرد که با تعرفه دقیقه‌ای ۳۰ تومان در اختیار شما قرار می‌گیرد.

جالب است بدانید که رایتل نیز مزایای تبدیل سیم کارت اعتباری خود را در اختیار شما می‌گذارد. بعد از اتمام مراحل تبدیل، ۶۰ گیگابایت اینترنت رایگان به مدت یک سال در اختیار شما قرار می‌گیرد.

البته این میزان در پنج روز ابتدایی هر ماه از سال به شما اعطا خواهد شد و سهمیه هر ماه شما نیز ۵ گیگابایت خواهد بود. در این مدت می‌توانید مکالمه نامحدود و رایگان درون شبکه‌ای را نیز تجربه کنید.

کلام پایانی

تبدیل سیم کارت اعتباری یکی از سرویس‌هایی است که همه اپراتورهای مهم کشور یعنی همراه اول، ایرانسل و رایتل آن را در اختیار مشترکین خود قرار می‌دهند.

امیدوارم با خواندن این مقاله، بتوانید به راحتی نسبت به دائمی کردن سیمکارت اعتباری خود اقدام کنید. اگر شما نیز به تازگی این کار را انجام داده‌اید، لطفا تجربه‌های خود را با ما و همراهان مجله ایده آل تک در میان بگذارید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments