سانترال چیست؟ مزایای استفاده از تلفن‌های سانترال

حتما شما هم دیده‌اید که در ادارات و محیط‌های کاری، هر کارمند یا هر بخش یک خط داخلی دارد و وقتی شما با آن سازمان تماس می‌گیرید با یک صدای ضبط شده مواجه می‌شوید که از شما درخواست می‌کند یک خط داخلی را گرفته و یا برای ارتباط با منشی منتظر بمانید. دستگاهی که این قابلیت را برای ادارات و مؤسسات فراهم می کند سانترال می‌باشد که بر روی خطوط اصلی چندین داخلی ایجاد می‌کند.

پس همان‌طور که متوجه شدید سیستم سانترال امکان ایجاد یک شبکه داخلی را فراهم می‌کند. از مزایای استفاده از سیستم‌های سانترال می‌توان به صرفه‌جویی در هزینه‌ها، محدودیت تماس‌، تلفن گویا، عدم استفاده از اپراتور، امنیت شبکه و بسیار موارد دیگر اشاره کرد. هم‌چنین قابلیت برقراری تماس‌های درون شبکه‌ای را نیز برای کارکنان یک شرکت فراهم می‌کند.

سانترال چیست

 

کاربردهای سانترال

ارتباط دادن یک خط شهری به بخش های مختلف شرکت

سانترال خطوط شهری را به خطوط داخلی یک شرکت تقسیم می‌کند. برای مثال در نظر بگیرید شرکتی ۲۰ اتاق دارد که هر اتاق نیاز به یک خط تلفن برای پاسخگوئی به مشتریان نیاز دارند. در این صورت چنانچه یک مشتری با خط اصلی شرکت تماس می‌گیرد به منشی متصل می شود و منشی باید بر اساس نیاز مشتری، شماره تماس پرسنل مورد نظر را به وی ارائه دهد و مشتری مجددا یک تماس دیگر با خط دیگری بگیرد. به‌علاوه بدون دستگاه سانترال، این شرکت باید ۲۰ خط مجزای شهری خریداری نماید و برای هر اتاق یک سیم‌کشی انجام شود.

اما با وجود دستگاه سانترال حتی یک خط شهری نیز کافی است. مشتری با خط اصلی تماس می‌گیرد، منشی تلفنی گویا پاسخ می‌دهد و مشتری را به داخلی مورد نیاز وصل می‌کند. به‌این ترتیب در هزینه‌ صرفه‌جویی شده و شرکت به‌جای اینکه ۲۰ خط تلفن خریداری کند، یک خط + یک دستگاه سانترال خریداری می‌کند که بسیار به‌صرفه‌تر خواهد بود. مشتریان نیز از نظر صرفه‌جویی در وقت راضی‌تر بوده و نیازی ندارند تا چندین تماس مجزا برقرار کنند.

ارتباط دادن بخش‌های مختلف شرکت با یکدیگر

بسیاری از افراد نمی‌دانند که حتی بدون وجود خط شهری نیز می‌توان بوسیله یک دستگاه سانترال، بخش‌های مختلف یک کارخانه یا شرکت را به هم متصل کرد تا کارکنان آن سازمان بتوانند به سهولت با برداشتن گوشی و گرفتن داخلی فرد موردنظر با وی تماس حاصل نمایند. در این حالت نیازی به خریداری خط تلفن نیست.

این قابلیت برای سازمان‌هایی که نیازی به ارتباط دادن مشتریان با کارمندان هر بخش ندارند بسیار مناسب است.

در واقع سیستم طراحی سانترال یک مرکز مخابرات کوچک است. پاناسونیک با ارائه دستگاه‌های با امکانات و کارایی بالا و هزینه مناسب یکی از بهترین برندهای ارائه دهنده خدمات سانترال در ایران و جهان محسوب می‌شود.

مزایای تلفن سانترال

علاوه بر حل مشکل تماس مشتری با پرسنل موردنظر، سانترال بستری برای برقراری تماس های درون شبکه ای ایجاد می‌کند و این امکان را فراهم می‌کند تا پرسنل از یک شبکه داخلی بهره‌مند شده و بدون نیاز به اینکه از پشت میز خود بلند شوند به سهولت با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. به‌علاوه این تماس‌های درون‌شبکه برای شرکت کاملا رایگان خواهند بود.

از مزایای دیگر این سیستم می توان به ایجاد محدودیت‌های تماس مانند بستن شماره شهرستان یا در صورت نیاز غیرمجاز کردن برقراری تماس‌های برون‌شبکه ای اشاره کرد.

به جای قرار دادن چندین تلفن روی میز هر پرسنل با گذاشتن یک تلفن و اتصال آن به تمامی خطوط از لحاظ هزینه‌ها نیز بسیار مقرون‌به‌صرفه است.

تنظیم منشی تلفنی و تلفن گویا برای زمانی که پرسنل در شرکت حضور ندارند و زمان‌های استراحت از دیگر مزایای این سیستم به شمار می‌آید.

مزایای استفاده از سیستم سانترال به اختصار

  • برقراری تماس‌های درون شبکه‌ای بین کارمندان بدون صرف هزینه
  • کاهش رفت و آمد کارمندان به اتاق‌های یکدیگر برای صحبت در امور کاری و در نتیجه صرفه‌جویی در وقت کارکنان
  • محدود کردن کارمندان در برقراری تماس به منظور جلوگیری از تماس با شهرستان یا تماس‌های غیرکاری
  • کاهش هزینه‌ها با کاهش نیاز به خرید خط تلفن و دستگاه تلفن
  • برخورداری از منشی تلفنی گویا و هوشمند با قابلیت پاسخگویی به تماس‌ها حتی در زمان‌های غیرکاری
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.