خواص آلوئه ورا

بیش از ۳۰۰ گونه از گیاه آلوئه ورا در جهان وجود دارد، اما Aloe barbadensis (aka aloe vera) شناخته شده ترین نوع آن است و در دنیای سلامت و زیبایی برای خواص درمانی بسیار ارزشمند است. آلوئه ورا یک گیاه ضخیم و کوتاه است که آب را در برگ های خود ذخیره می کند. این محصول به طور گسترده ای در صنایع آرایشی، دارویی و مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد و ارزش بازار سالیانه آن ۱۳ میلیارد دلار در جهان است. آلوئه ورا به واسطه برگ های سبز ضخیم و گوشتی آن، که می تواند تا حدود ۱۲ تا ۱۹ اینچ (۳۰-۵۰ سانتی متر) طول داشته باشد، به خوبی شناخته می شود.

این گیاه به طور طبیعی در مناطق خشک و گرمسیری آفریقا، آسیا، اروپا و بخش های جنوبی و غربی ایالات متحده رشد می کند. از سالیا سال پیش ژل و آب موجود در داخل گیاه آلوئه ورا یک درمان گیاهی معروف بود که برای کمک به درمان همه چیز از مسائل پوستی تا مشکلات گوارشی استفاده می شد.

خواص آلوئه ورا

آلوئه ورا از کجا می آید؟

Aloe vera حداقل ۶۰۰۰ سال است که شناخته شده و برای خواص درمانی آن مورد استفاده قرار می گیرد. در اوایل شناخت آن، این گیاه به عنوان “گیاه جاودانگی” شناخته می شد و به عنوان یک هدیه در مراسم تشییع جنازه به فرعون های مصر ارائه می شد. در طی گذشت زمان، افراد بسیاری در سراسر جهان از آلوئه ورا استفاده کردند، از جمله سرخپوستان، چینی ها، مکزیکی ها و امریکای شمالی. از این گیاه در طول تاریخ برای کمک به درمان زخم ها، ریزش مو، بواسیر و مسائل گوارشی استفاده می شد.

این روزها، آلوئه ورا به یک صنعت تبدیل شده است و در لوازم آرایشی و مراقبت شخصی مانند مرطوب کننده ها، صابون، کرم اصلاح، لوسیون، دهان شویه و آبمیوه استفاده می شود.

خواص آلوئه ورا:

ژل آلوئه ورا حاوی آنتی اکسیدان های قدرتمند است که متعلق به یک خانواده بزرگ از مواد شناخته شده به عنوان پلی فنل است. این پلی فنل ها، همراه با چند ترکیب دیگر در Aloe vera، می توانند به مهار رشد باکتری های خاصی که می توانند باعث عفونت در انسان شوند کمک کنند.

آلوئه ورا اغلب به عنوان داروی موضعی مورد استفاده قرار می گیرد و به جای خوردن، بر روی پوست مالیده می شود و به عنوان درمان برای زخم، به ویژه سوختگی ناشی از آفتاب سوختگی استفاده می شود.

پوسیدگی دندان و بیماری های لثه مشکلات سلامتی بسیار رایجی است. یکی از بهترین راه های جلوگیری از این اتفاق، کاهش پلاک (بیوفیلم باکتریایی) بر روی دندان ها است. بر طبق تحقیقات دهان شویه آلوئه ورا می تواند پلاک دندان را از بین ببرد و از بیماری های مربوط به دندان و لثه جلوگیری کند.

خواص آلوئه ورا

خواص آلوئه ورا برای بهبود روند هضم در سیستم گوارش می تواند سندرم روده تحریک پذیر را درمان می کند و یبوست را برطرف سازد، همچنین از آسیب رساندن به سیستم دستگاه گوارش محافظت کند.

آلوئه ورا می تواند در درمان زخم معده موثر باشد. این گیاه ترکیباتی به نام پلی ساکارید دارد که توانایی درمان بسیاری از اختلالات گوارشی و زخم را دارند.

آب میوه هایی که حاوی ژل آلوئه ورا هستند دارای خواص سم زدایی طبیعی هستند، که می تواند سیستم گوارش و سیستم گردش خون را تمیز کند و در جلوگیری از عفونت ها و تقویت سیستم ایمنی بدن موثر باشد.

گیاه آلوئه ورا می تواند از پیشرفت سرطان جلوگیری کند. این گیاه دارای برخی از ماکروفاژهای موثر است که حجم زیادی از اکسید نیتریک تولید می کند که دارای توانایی ضد تومور است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.